[-] 06/2018 [+]
Po Út St Čt So Ne
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
Narozeniny slaví tento měsíc:

Pavel Rédl (nar. 01.06.1971),
Matěj Kraus (nar. 19.06.2000),
Jan Vojtěch jr. (nar. 23.06.2006),
Helena Štěpánková (nar. 08.06.2007) a
Rosemarie Fričová (nar. 11.06.2008).


Svátek slaví tento měsíc:

Petr Čepela (29.06.),
Luděk Palouček (26.06.),
Pavel Rédl (29.06.),
Luděk Brouček (26.06.),
Pavel Loukotka (29.06.),
Honza Štěpánek (24.06.),
Pavel Kornalský (29.06.),
Jan madman Dvořák (24.06.),
Jan Labohý (24.06.),
Petr Lukavec (29.06.),
Jan Wiky Wilkner (24.06.),
Jan Vojtěch jr. (24.06.) a
Pavel Dofek (29.06.).
Čtvrtek 4. 8. 2005

Den 5. – Poslední oheň

S podivem bylo dnešní probuzení opět kuriózní: postaral se o něj amplion, vyzívající od osmi hodin ráno jednotlivé strávníky, aby si přišli k okénku pro objednaný ohřátý párek, nebo 10dkg tlačenky… Od Ondráška se konečně dovídáme pravdu o včerejších útocích a rozhodneme se za to separovanou Labohou skupinu vytrestat. Slibovaný včasný odjezd odkládáme na neurčito a odebíráme se hrát fotbal na přilehlé soukromé pozemky. Až nehrající převážně dámská část kmene (krom Evči, před kterou tímto smekám za předvedené fotbalové umění) nás donutila jít balit stany a chystat se k vyplutí. Překvapivě se tak stalo zase až krátce po poledni.

Počasí opět nic moc a po usilovném pádlování jsme první pauzu udělali až ve Zlaté Koruně, kde jsme doplnili tenčící se zásoby. Se Skálou jsme se postarali o malou kulturní vložku, kdy jsme předváděli tanec deště za doprovodu obří zednické zbíječky z nedaleké stavby ve stylu techno-party.

Po dalších několika kilometrech se nám podařilo na vodě potkat část skupiny Viziklí, jmenovitě Moniku, která se snažila pádlovat sama v lodi proti proudu. Značně vysílenou jsme ji otočili správným směrem a zbytek zvědů/atentátníků jsme objevili překvapivě v nedaleké hospodě. Po dojemném shledání jsme pokračovali v cestě opět kompletní.

O jediné zpestření na jinak poklidné plavbě se postarali Ruda s Karlem, kdy se poroučeli i s lodí ke dnu na nenápadných peřejkách těsně před Boršovem, ale v podstatě to nikoho nijak nevyvedlo z míry. Zbývalo přetáhnout poslední jez a už jsme vpluli do cílové stanice našeho vodního putování – do Boršova. Slavnostně jsme vytáhli lodě definitivně na souš a slavnostně se rozprchli! Většina do hospody, menšina k plynovým vařičům chystat večeři a šaman s náčelníkem na dříví. Za tímto účelem jsme si vypůjčili jednu kánoi a vydali se vyplenit les v příkrém kopci na druhém břehu. Neobešlo se to bez ztrát: za své vzali mé indiánské mokasíny, které jsem později rituálně vyhodil do popelnice. Následovala malá roztržka s náčelníkem, který mi měl za zlé, že jsem ve snaze zachránit naloděné suché dříví ucukl s kánoí ve chvíli, kdy Benytoua začal při cestě zpátky ztrhávat a následně odnášet silný proud. Nicméně když se náčelník po slabé půlhodince vrátil po břehu zpět do tábora, zažehnali jsme rozepři dýmkou míru.

Stále ještě dost pomatená skupina Viziklí mezitím uvařila ohromný kotel špaget,čímž zahltila veškeré trávicí trakty v širokém okolí. U slavnostního posledního táborového ohně jsme se sešli v hojném počtu. Skupina z hospody se vrátila v celkem dobrém rozmaru a všeobecné veselí pokračovalo i u ohně. O něco později dorazila i Evča, zdržená na cestě z hospody snahou o propašování půli hospodského vybavení za oděvem – včetně podtácků, popelníku a sojové omáčky. Zanedlouho se připotácel i Radek potýkající se především sám se sebou a se zemskou gravitací, značně vyčerpán zpěvem a tancem v restauraci.

Před kmen předstoupila rada starších a udělila statečným válečníkům diplomy a vyznamenání za jednotlivé válečnické kategorie, které členové během výpravy podstoupili. Teprve po oficiálním zakončení výpravy, propadla část indiánů v nářky, týkající se bolesti zad a končetin. Na mně – jakožto šamanovi a lidovému léčiteli – bylo zregenerovat bojovníky prostřednictvím masáží. Když byla dopita poslední láhev, dokouřena poslední dýmka, oheň dohoříval a mně odumírali ruce, odebral se nad ránem lid Černých kaprů na poslední nocleh ve stanech.

Den se vydařil:zakončili jsme boj s vodním živlem bez ztrát na životech…

Fotogalerie
Mírumilovný kemp Hacienda
Kampak nám to Franta asi leze? Leze lez po železe...
Před návštěvou obávané separované skupiny, kmene Černých kaprů - kmene Viziklí, byl to docela pěkný, renesanční zámeček. Po návštěvě, no, však vidíte sami...
Obávaný kmen Viziklí
Zpěvák a kytarista Fratišek
Slečny v dýmu
Vítejte v Boršově!!!
Místní atrakce....Radeček!
Na zdraví!!!
Tohle všechno je moje!!!!
Ale jen se nestyď, dej si ještě....
Víš co mi můžeš???
Milenci v texaskách
Posádka ponorky konečně na souši živá a zdravá
Chce pivo nebo praštit Ondráška??
COŽE??? Tak málo? Dejte mi sem dálší!!!
My se máme rádi, my se budem brát!
3li opilci silnicí, silnicí...
Slavnostní udílení diplomů, aneb Rada starších na kaši
Začíná masáž...
Šaman musí být náčelníkovi vždy při ruce, nejen při masážích...
Ale ale. kdopak to padl šamanovi do rukou??
Á, tady se někdo vyžívá...
Diskuze
Doposud nebyl vložen žádný příspěvek
Přidat příspěvek
Autor
E-mail
Text příspěvku
7 bez 3 = ?

© SPŠC 2001 - 2018 † Design Green Cat Hosted by UNLIMITED s.r.o.