[-] 03/2019 [+]
Po Út St Čt So Ne
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Narozeniny slaví tento měsíc:

Pavel Rédl (nar. 01.06.1971),
Matěj Kraus (nar. 19.06.2000),
Jan Vojtěch jr. (nar. 23.06.2006),
Helena Štěpánková (nar. 08.06.2007) a
Rosemarie Fričová (nar. 11.06.2008).


Svátek slaví tento měsíc:

Petr Čepela (29.06.),
Luděk Palouček (26.06.),
Pavel Rédl (29.06.),
Luděk Brouček (26.06.),
Pavel Loukotka (29.06.),
Honza Štěpánek (24.06.),
Pavel Kornalský (29.06.),
Jan madman Dvořák (24.06.),
Jan Labohý (24.06.),
Petr Lukavec (29.06.),
Jan Wiky Wilkner (24.06.),
Jan Vojtěch jr. (24.06.) a
Pavel Dofek (29.06.).
h1>014_20.7.1991 Samozvaná zabíjačka u Špačků

Sobota pokračuje....

Špága, který nic netuší a je zčistajasna postaven před hotovou věc, téměř nadšeně souhlasí s naší návštěvou u mrtvého pašíka. Vynucuje si však slib, že ho musíme všemožně chránit, aby nemusel nic dělat....!


Na akci vyrážíme v sestavě : Houser Radan (driver), TomᚠSýkora, Michael Šrámek, Martin Vávra, Luděk Palouček.

Márty odjíždí nepochopitelně domů MHD, přestože naše trasa přes Řeporyje jednoznačně vede.


Jeho vysvětlení :“ Musím doma opravit ještě nějaké kopírky“, se nám taky nezdá. Pravdou však zůstává, že metro, autobus a nohy Mártyho donesly do cíle cca o půl hodinky dříve, než tam přijíždí naše motorizovaná jednotka.


Pravděpodobnou příčinou je Radanův čerstvý řidičák a dle toho i vypadající jízda.


Například cestu od pumpy volí rutinérsky až rentiérsky (tehdy módní slang) průletem těsně mezi dvěma zákazy vjezdu a pak se celou cestu tvrdošíjně drží na silnici levé krajnice, což způsobuje neklidnou atmosféru ve vozidle i na pražských komunikacích!!!

Další zmatenou částí výletu je odjezd z Řeporyjí kamsi do povodí Berounky k bratranci pana T.Sýkory.

 Zvláštností je, že nikomu (mimo TS) se tam nechce a přestože vypsané hlasování dopadá 4:1 pro Přílepy, absolvujeme zajížďku zakončenou člověkem, který nemá radost ani ze Sekory, natož z nás ostatních.


Naštěstí nás nᚠzkušený pilot přesvědčuje v serpentinách nad Třebání, že mimo zbytečných návštěv jsou na světě ještě daleko horší věci....Po neuvěřitelném objíždění autobusu jsme zase rádi „živi“ na světě...

Následuje lehké učesání nervů na Velké Americe a odjezd do Malých Přílep.


Zde je přijetí natolik srdečné, že rozpaky nevíme, co si počít. Paní Špačková nadšeně sděluje, že máme obrovské štěstí, že jsme se „náhodou“ trefili přímo do zabijačky a okamžitě nás usazuje k prohýbajícím se stolům.

Po hodince hodováním nám paní Špačková neustále tvrdí, že máme hlad a nepřetržitě doplňuje jitrnice, prejt, black polívku a dorty...!


TomᚠSýkora smutně sděluje že jejich rodinná štědrovečerní večeře nedosahuje co do objemu ani 30ti procent této hostiny,....mne si břicho a funí...


Pan Špaček jen bodře přizvukuje. Pouze občas upozorňuje Michala, že už to s ním vážně nejde (...ty mě sereš Špačku..), že pořád na něco zapomíná...(např. učit se na maturitní reparát)...a že ho brzy řádně kopne pod koleno !!!


Atmosféra je velmi srdečná.

Jediný kdo se snaží idylku narušit je dravý podvraák Dingoušek, který každého z rodiny už minimálně 5x pokousal a teď se chystá na nový maso. Pan Špaček mu slibuje rychlou a blízkou smrt, i když se taktéž drží v uctivé vzdálenosti...

Odjíždíme navštívit Třebotov a Františka Podzemského.


Radan půjčil svoji káru Špágovi a cestou se klepe strachy o sebe i svůj kočár...

Když už jde do tuhého, schovává se pod palubku, nebo si alespoň zakrývá oči protisluneční záclonou..

Podotýkám, že Špága jede cca 3x bezpečněji, než standardně jezdí Eduard Hušner...

Na Americe si Radan vyžádal návrat za knypl a my si zase užíváme jízdu po levé straně prokládanou letmými smyky!

Františka hledáme horko těžko po celém Třebotově, nebo je prý v jednom kole...


Nakonec nás „místní“ poslali na hřiště, kde se koná jakási opilecko-fotbalistická veselice. Dějí se tam neuvěřitelné věci:


Hned u brány je nám vstrčen do ruky půllitřík „orosenýho“ a jsme odesláni ke grilu s párky...To všechno zdarma !!! Soudruh Šrámek si pochvaluje, že by na tom komunismu opravdu něco mohlo být a jde si pro další pivko...


Když se z kabin vypotácel František, máme všichni radost.

Největší však Radan, který do Třebotova nejel jen tak na výlet, ale i pro svůj nový otáčkoměr.

Když tento přístroj velikosti zavařovací lahve Franta s Edou pracně implantovali na palubní desku, zúžil se průzor z kabiny cca o 20%, ale zase to pěkně bliká. 30 diod LED si vesele pomrkává zcela nezávisle na otáčkách motoru, ale o to Edovi určitě nešlo.
Navíc při další jízdě Radan nesleduje nic jiného, než komíhající se budík, a tak se z neopatrnosti občas dostaneme i na pravou stranu silnice. Uff !

V přílepech odcházíme na nohejbalové hřiště, kam se přikodrcal od opravených kopírek i Márty. Takže může proběhnout excelentní zápas tři na tři o pivní ceny.

Večer trávíme v hospůdkách na okruhu Podkozí – Koupák. Konzumujeme a družíme se s místní smetánkou...bohužel né Špágovou mezinárodní řečí...!

V noci je Špága, ležící bohužel vedle mě, velice neklidný...

Temenem hlavy přiraženým ke zdi a divokými pohyby hlavou vpravo a vlevo vydává ze spánku do ztichlé noci neuvěřitelné zvuky. Navíc mě probudil ohmatáváním mé chlapské hrudi, kde mi způsobil několik nepěkných škrábanců.....
 

Ráno jsme po důkladné analýze tohoto nočního excesu usoudili, že je Špága ještě otřesem z minulé noci, kterou trávil mezi oběma Mallatovkami a je potřeba mu leccos odpustit.

 

Neděle


Ráno se nás ještě snaží zdržet celá Špačkovic rodina na „kousek“ masa. My jsme však neústupní (už jsme toho sežrali dost).

Bohužel pan Šrámek z Jižního města nám jako obvykle dělá ostudu a neustále mává vyzývavě svým batůžkem, do kterého by se mu prý ještě vešlo něco na doma....!


Radanovi cestou do Řeporyjí začalo mrkat hladové palivové oko a tak žebrá na Mártym pár litříků benzínu, aby se dovalil zpět do Bělehradský. Ochotný Márty zašmátral ve skříni a vytáhl cestovní kanystřík, jehož obsah pak vlévá do škodověnky. Děkujeme, loučíme se a odjíždíme...


Nedojeli jsme však ani na odbočku do centra, auto sebou divně škublo, Radan zezelenal a stojíme...

Opětovné startování se zcela míjí účinkem.

Jelikož nejbližším odborníkem na auta je Márty, tlačíme vrak zpět, odkud jsme před pěti minutami odjeli. Márty ještě nestačil ani zavřít vrata a tak se nám může okamžitě věnovat.

 Z opětovného shledání máme velkou radost a otevíráme oslavnou láhev vína, která neuvěřitelně rychle vysychá...


Márty posléze sedá za volant a zcela bez problémů napoprvé startuje. Radan nechápavě zírá, ale ulevilo se mu...


Opět odjíždíme....
Po 30metrech auto znova kolabuje .... Otevíráme oslavnou láhev vína č. 2 !!!


Tentokráte je nᚠautoopravář nucen otevřít kapotu a vykulit svoje bulvy na změ železa, hadiček a drátků značky Škoda. Jeho uhrančivý pohled ovšem nepomáhá, přestože je umocněn půllitrem vína...

Radan začíná být zoufalý...Naproti tomu zbytek jeho posádky se celkem obstojně baví.


Obrovskou náhodou a štěstím je skutečný automechanik, který prochází okolo nehybného vozu právě ve chvíli, když se Eda už posté snaží nastartovat...Pouze podle zvuku motoru, aniž by se zastavil, tento odborník konstatuje...: Už to netrap, mᚠvodu v motoru“ ... a jde suše dál.

Mártymu najednou svitlo...:“No jo...dyk kotrč nalil do těch malejch kanystříků vodu....já jsem ale kretén...Sorry Edo !“


Následuje vyčerpání cca 8 litrů benzínu s vodou a zpětné doplnění necinknutého benzínu...Auto chvilku chrochtá a pak chytá.....Bohužel už nevlastníme třetí oslavnou láhev...!

 

Úhrnem....


Šetřílek Eda prodělal 5,5 litru benzínu


Dobrák Márty prodělal 2,5 litru benzínu a 2,5 litru vody


Celkově jsme se zdrželi o 1,5 hodiny a zdolali 2 litry vína.

 

Eda nás za trest vyhazuje na Pavláku smrtonosným způsobem!

Používá totiž na semaforu téměř zároveň povely ....„Vystupovat!!!“ a „Nevystupovat“. V čemž se naše zmaštěná posádka vůbec nemá šanci orientovat.

Samozřejmě reagujeme na rozkaz 1.


Škodovka poté táhne tři osoby s jednou nohou na vozovce až do chvíle, kdy je nᚠřev nesnesitelný¨(viz.autentická malůvka TS.)

Fotogalerie
Malíř TomᚠSýkora nám svým invenčním stylem zachytil nebezpečnou událost na I.P.Pavlova...
Diskuze
Syky 19.04.2006, 10:29:49
Eda 18.04.2006, 13:10:58
hajnej 18.04.2006, 08:40:39
Dzinedine Dzidane 17.04.2006, 21:25:27
Přidat příspěvek
Autor
E-mail
Text příspěvku
6 spolu s 6 = ?

© SPŠC 2001 - 2019 † Design Green Cat Hosted by UNLIMITED s.r.o.