[-] 10/2019 [+]
Po Út St Čt So Ne
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
Narozeniny slaví tento měsíc:

Luděk Palouček (nar. 06.10.1971),
LukᚠSýkora (nar. 01.10.1984),
Eva Vodičková (nar. 05.10.1975),
Petra Cmíralová (nar. 10.10.1984),
Jan Vojtěch (nar. 16.10.1984) a
Bublina (nar. 16.10.2005).


Svátek slaví tento měsíc:

Tereza Mirovičová (15.10.) a
LukᚠSýkora (18.10.).
1. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Pradox 1. FC (1:1)
Soupiska: Kouřimský M. - Sýkora L., Sýkora T., Vojtěch R., Vojtěch J. - Fiala O., Labohý J. - Lukavec P., Zárybnický R., Hubička J., Beneš M.
Moto zápasu: První těžce vydřený bodík
Nejlepší hráči: Kouřimský, Fiala
Branky: Zárybnický

Premiérový zápas v šesté lize jsme odehráli na hřišti Pertoldova v Modřanech. Předem bylo jasné že hřiště nám nebude příliš svědčit z důvodů písečných dun, které příliš nepodporují námi technicky hraný fotbálek. Ale na druhou stránku jsme dokázali sehnat nezměrné množství fanoušků, kteří nás přišli podpořit. Tudíž jedna jedna. Nebudu rozebírat zápas, spíše bych ho akorát zhodnotil. Z mého zorného pole to byl zápas vydařený, i když je pravda, že protivník měl více ze hry. Byl to dobrý vstup do nové sezóny, již kvůli jednomu z nejt잚ích protivníků této skupiny.

Moudro: Hrát na kvalitnějších hřištích
Komentář rozhodčího: Vyrovnaný zápas v podání obou týmů (rozhodčí neuvedl nejlepší hráče)

2. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Reds FC (1:1)
Soupiska: Kouřimský M. – Sýkora L., Sýkora T., Vojtěch R. - Vojtěch J., Hubička J. – Lukavec P., Zárybnický R., Beneš M.
Moto zápasu: Druhý těžce vydřený bodík
Nejlepší hráči: Kouřimský, Zárybnický
Branky: Vojtěch J.

Druhý zápas v šesté lize byl odehrán na Pražačce. Tento terén vyhovuje našemu technickému stylu hry, tak jsme všichni očekávali pěkný fotbálek. Když vezmu v potaz, že jsme hráli téměř se svými vrstevníky, tak nám protivník vcelku zatápěl pod kotlem. Reds se řídili jediným pravidlem, když nevíš co s míčem, vystřel. Takto to bylo celý zápas. Neodehráli jsme špatný zápas, nicméně nebylo to ani ideálně odehraný zápas. Po zimní přestávce jsme se stále seznamovali s velikostí hřiště a s rychlým tempem utkání. Neustále jsme měli problémy se standardními situacemi.

Moudro: Zlepšit standardní situace
Komentář rozhodčího: Fotbalovější Reds ztratili bod, protože se místo hry uchýlili ke komentářům na adresu rozhodčího (Rozhodčí uvedl jako nejlepšího hráče R. Zárybnický)

3. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Rohožník United A (4:2)
Soupiska: Beneš M. – Sýkora T., Vojtěch R., Vojtěch J. – Sýkora L., Fiala O., - Hubička J., Lukavec P., Zárybnický R. (zraněný), Matonoha P.
Moto zápasu: Zelený balet kouzlí
Nejlepší hráči: Hubička, Sýkora L.
Branky: 2x Sýkora L., Hubička J., Zárybnický R.

Řekl bych, že utkání jsme měli pod svojí zelenou nadvládou. Protivník, a byl mohutnější a fyzicky nadanější, neuspěl proti naší dokonalé souhře útočníků. Je třeba říct, že v tomto zápase útok přehrával obranu s poměrně velkým náskokem. Toto odehrané utkání hodnotím kladně, i když obrana vypadla jednu chvíli z rytmu. Doufám, že se toto nebude již opakovat (mluvím především sám k sobě). Tento zápas vynikal především svým skvělým přechodem z obranné činnosti do útočné. Zasloužená výhra.

Moudro: Je třeba se koncentrovat celý zápas
Komentář rozhodčího: Poměrně slušné utkání bez zbytečný faulů. V prvním poločase bylo lepší mužstvo Chroustů. Začátek druhého poločasu patřil opět Chroustům, ale v polovině se začalo dařit i FC Rohožník. Bohužel na vítězství to nestačilo a tak Chousti přidali ještě jeden gól na konečných 4:2 (Nejlepší hráč podle rozhodčího L. Sýkora).

4. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Black Angels (7:2)
Soupiska: Kouřimský M. – Sýkora L., Sýkora T., Vojtěch R., Vojtěch J. – Fiala O., Labohý J. – Beneš M., Lukavec P., Hubička J., Zárybnický R.
Moto zápasu: Nejhorší odehrané utkání uplynulé sezóny
Nejlepší hráči: Labohý, Zárybnický
Branky: 2x Zárybnický, Labohý, Lukavec, Beneš, Hubička, Sýkora L.

Upřímně, tento zápas bych ohodnotil jako jeden z nejstrašnějších zápasů během celé existence Chroustů. Ač tomu výsledek nenapovídá, hráli jsme otřesně. Nevím, možná to vidím zbytečně pesimisticky, ale vůbec se mi to nelíbilo. Během zápasu nefungovalo vůbec nic – nedokázali jsme si pořádně přihrát, obrana byla také nedůsledná a útok na tom také nebyl nic moc, střídání byla také katastrofa. Nezlobte se na mě, ale prostě takto si ten zápas pamatuju.

Moudro: Disciplína také nepatří k naším silným stránkám
Komentář rozhodčího: Klidné technické utkání, v němž se projevila větší odpočatost domácích. Podle kuloárních informací byli hráči Andělů společenský unaveni oslavami narození dítěte hráče Baudyše, jednoho ze dvou střelců týmu v zápase. Chrousti byli po celý zápas pánem na hřišti, k čemuž ji pomohla i odpočinková hra obrany soupeře. Gólman poražených Zeman však neztrácel dobrou náladu a vesele si sedmkrát zarybařil. Je třeba ocenit přístup mladších hráčů, kteří z utkání udělali pěknou podívanou (Rozhodčí vyhlásil jako nejlepší hráče Zárybnickýho).

5. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Banana Chiquíta (1:4)
Soupiska: Kouřimský M. – Sýkora L., Sýkora T. – Fiala O., Matonoha P. – Beneš M., Lukavec P., Hubička J., Zárybnický R.
Moto zápasu: Bohužel nevím, nebyl jsem tam
Nejlepší hráči: Hubička, Zárybnický
Branky: Zárybnický

(z doslechu) Takže jak jsem tak slyšel, tak všechny zúčastněné je třeba pochválit, i když výsledek tomu příliš neodpovídá. Nicméně prohra je to poměrně výrazná. Podle komentářů, které jsem prostudoval, se prokázala opět naše střelecká impotence (už zase). Nicméně všichni dotazováni byli s tímto zápasem spokojeni – patřil k nadprůměrným výkonům. Jsem rád, že jste si s tímto utkáním takto poprali, i když ne vítězně. Nevadí.

Moudro: Hrát více utkání s kvalitním protivníky
Komentář rozhodčího: Utkání vynikající úrovně, které bylo radost sledovat. Oba týmy hrály s nasazením a chutí. hra v poli byla vyrovnaná, i když výsledek hovoří jinak a to díky efektivní koncovce Chiquítos. Chiquíta i Lokomotiva mohou pomýšlet na účast v 5. lize (Rozhodčí uvedl jako nejlepšího hráče Sýkoru L.).

6. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Corleone (3:3)
Soupiska: Kouřimský M. – Sýkora L., Sýkora T., Vojtěch J. – Labohý J., Hubička J. – Beneš M., Lukavec P., Zárybnický R.
Moto zápasu: Fatální chyby rozhodují
Nejlepší hráči: Hubička, Zárybnický
Branky: 2x Hubička, Zárybnický

Do tohoto zápasu jsme vstoupili zcela odlišně od předešlého zápasu. Začátek utkání mi připomínal řádění Zeleného baletu, bohužel až do doby kdy jim dorazil hráč, který jim doplnil stavy. Co říct k tomuto zápasu, rozhodně herní projev byl daleko lepší než-li předchozí zápas. Nicméně se zase projevila neschopnost při standardních situacích. Naše autové vhazování – inkasovaný fík do naší sítě. Posléze vlastní gól. Zkrátka nejsme ještě na takové úrovni, na které bychom si přáli být. Ještě stojí za upozornění naše hra přesilovky, jsem rád, že jsme této situace dokázali skvěle využít. A mluvit o terénu, nemá cenu (Karlín).

Moudro: Vyvarovat se základním hrubkám
Komentář rozhodčího: Začátek utkání byl ovlivněn oslavením týmu Corleone a v prvních pěti minutách dostali 3 branky. Po té co dorazil pátý hráč do pole, se začala karta pomalu obracet a Corleone trpělivou hrou srovnali skóre tomto utkání, ve kterém se hráči obou týmů úspěšně popasovali s hrozným terénem karlínského hřiště (Rozhodčí napsal jako nejlepšího hráče Hubičku).

7. zápas:
Chroustova Lokomotiva – UNI-Lužiny (3:0)
Soupiska: Vojtěch J. – Sýkora L., Sýkora T., Vojtěch R. – Labohý J., Fiala O., - Beneš M., Lukavec P., Hubička J.
Moto zápasu: Jen tak dál – vynikající
Nejlepší hráči: Nemůžu si pomoci, ale musím sem napsat celé mužstvo
Branky: 2x Labohý, Beneš

Co dodat, jestli tohle nebylo utkání na úrovni, pak už nic. Rozhodně toto utkání hodnotím jako nejvydařenější z celé sezóny. Přechod z obrany do útoku vynikající. Spolupráce obránců také na skvělé úrovni. Útočníci ve spolupráci s obráncem také paráda. Snad akorát ta střelecká potence, ale 3 branky jsou také další. Ale je pravda, že by nás to mohlo stát v budoucnosti postupové příčky. Opravdu to byla radost se dívat na takový to zápas. RESPEKT všem hráčům.

Moudro: Zlepšit střeleckou potenci
Komentář rozhodčího: Oba týmy bojovaly, ale fotbalová pravda zní „kdo střílí branky vyhrávᓠa toho se Chrousti celý zápas drželi (Nejlepší hráč byl Labohý).

8. zápas:
Chroustova Lokomotiva – JH (1:2)
Soupiska: Kouřimský M. – Sýkora L., Vojtěch R., Vojtěch J. – Fiala O., Hubička J. – Beneš M., Lukavec P., Zárybnický R.
Moto zápasu: Chaos kraloval v našich řadách
Nejlepší hráči: Kouřimský, Beneš
Branky: Beneš

Opět jsme se utkali s našimi vrstevníky. Tentokrát jsme dokonce podlehli. Přišlo mi, že na to jak bylo hřiště malé, jsme se vůbec nedokázali najít. Chyběl tomu šmrnc, nějaká ta kulišárna, nějaká ta myšlenka. Je pravda, že jsme nepodali nejhorší výkon, ale opravdu tomu něco chybělo. Moc jsme neběhali, spolupráce také pokulhávala. Z těch několika šancí jsme opět dokázali vstřelit pouze jednu a to jako až dorážku.

Moudro: Měli bychom vyrovnat své výkony na celou sezónu a ne pouze na jednotlivé zápasy.
Komentář rozhodčího: Delegovaný rozhodčí se nedostavil a tak se praporku chopili za Chrousti Beneš a za JH Rožánek, kteří se své úlohy příkladně zhostili a zápas se tak hrál ve vysokém tempu a v rámci fair play. JH šli po přečíslení do vedení, ale následnou smrš šancí Chroustů ukončil jejich kapitán přesnou střelou a do kabin se šlo za smírného stavu. Začátek druhé půle sice Chrosti tlačili, ale hra se poté začala vyrovnávat a následně Hejsek z JH využil krásné přihrávky k vsítění vítězné branky (Podle nepřítomného rozhodčího se stal hrdinou zápasu Beneš).

9. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Modrý balet (4:0)
Soupiska: Kouřimský M. – Vojtěch R., Vojtěch J. – Sýkora L., Fiala O. – Beneš M., Lukavec P.
Moto zápasu: I bez hvězd se dá hrát
Nejlepší hráči: Kouřimský, Fiala
Branky: 2x Lukavec, Sýkora L., Fiala

Tehdy jsme se sešli na štěrkovém a k tomu ještě čtvercovém hřišti. Co říct k tomuto zápasu. Myslím, že jsme se dokonali poprali s absencí některý hráčů, kteří táhnou mužstvo. Prvotřídně jsme se adaptovali na čtvercovou plochu hřiště, téměř vše jsme rozehrávali přes strany. V rozehrávkách vcelku panoval klid a pohoda. I během nesmírného vedra se nám podařilo uhájit čisté konto. Je pravda, že protivník do nás bušil jak hluchej do vrat, ale ani to nás nepoložilo. Řekl bych, že jsme si vybrali značnou dávku štěstíčka.

Moudro: Tomu štěstíčku je opravdu třeba jít naproti
Komentář rozhodčího: Krásné technické utkání, které rozhodla schopnost Chroustů proměňovat šance (Nejlepší hráčem byl vyhlášen Kouřimský).

10. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Palbo 03 (3:2)
Soupiska: Kouřimský M. – Sýkora L., Vojtěch R., Vojtěch J. – Fiala O., Labohý J. – Beneš M., Lukavec P., Zárybnický R.
Moto zápasu: Rozhodující zápasy jsou nejt잚í, ale ne s flegmatickým týmem
Nejlepší hráči: Labohý, Fiala
Branky: 2x Labohý, Lukavec

V tomto utkání šlo o všechno. Hrálo se v celkem slušném tempu, ale naší taktickou hru do teď příliš nechápu. Vysvětlím vám, co mám na mysli. Potřebujeme vyhrát – začátek utkání dobrý (chceme vyhrát, tak útočíme = pochopitelné), dáme první branky a vedeme (protivník dotírá, tak se trochu zasouváme, ale hrajeme relativně aktivně). Blíží se konec utkání, vedeme 3:2 a čtyři hráči opakovaně utíkají dopředu (samozřejmě že vznikají brejky, které s notnou dávkou Marek chytá). Nevím, zdá se mi to docela zbytečné. Nicméně je třeba pochválit aktivní styl hry a nakonec vítězný konec.

Moudro: Měli bychom si ujasnit určité postupy během vyvíjejícího se utkání
Komentář rozhodčího: Velmi dobré utkání hrané v dobrém tempu, rozhodlo větší štěstí při proměňování šancí a také početnější lavička (Rozhodčí neuvedl nelepšího hráče).

11. zápas:
Chroustova Lokomotiva – Paradoxe 91 (6:0 – kontumace)

Závěrečné shrnutí:

Prezence hráčů na zápasech nebyla špatná, relativně se dostavovali všichni hráči. 2x jsme se sešli v plném počtu a pouze na jeden zápas jsme měli na střídání pouze jednoho hráče. Pro úplnost, na všech zápasech byli Beneš, Lukavec, Sýkora L., 9x Vojtěch J., 8x Fiala, Hubička, Kouřimský, Vojtěch R., Zárybnický, 7x Sýkora T., 5x Labohý.

Z 28 branek, které jsme celkově dali, byl nejpilnějším střelcem Zárybnický (6), dále Labohý (5), Hubička, Lukavec, Sýkora L. (4), Beneš (3), Fiala, Vojtěch J. po jednom. Nejlepší poměr zápas/vstřelený gól má Labohý (přesně 1 branka na zápas).

Těžko říct, co se dá říct o obranné činnosti. 17 branek je docela dost. Měli bychom na sobě ještě trochu zapracovat a snížit to tak na max. 15 branek.

Na brankářské pozici je jasná jednička Kouřimský s průměrem 1,875 na 8 zápasů. Brankářští sekundanti Beneš s průměrem 2 a Vojtěch J. s čistým kontem (oba po 1 zápasu).

To je asi tak všechno z různých statistik co mě napadli. A hlavně nemám ani potřebné materiály k podrobnějším analýzám.

Na úplný závěr bych pronesl pár větiček. Jsme kluci šikovný, ale musíme být lepší. Potenciál tu jasně vidím, stačí ho čapnout za pačesy a dojdeme hodně daleko. Celkově naší premiéru v šesté lize hodnotím kladně, i když je pravda, že sem tam se najdou nějaké ty mušky. Pokud chceme pomýšlet na postupové příčky, musíme se nějak domluvit na určité strategii a taktice (vlastně to by měla být naše prioritní otázka, jestli vůbec chceme hrát profi nebo jen tak). Ujasnění si určitých pravidel při rozehrávání standardních situací (vč. vhazování a rohů), případně určité natrénování. Rozhodně by to neuškodilo.

Za pochválení určitě stojí zmínit týmový duch, ač leckdy je trochu flegmatický. Presence hráčů na zápasech je také obdivuhodná. Podpora fanoušků si také zaslouží aplaus. A když je řeč o fanoušcích, tak mě napadá slovo VLAJKA. Ještě jednou děkujeme.

Diskuze
Novinka 25.07.2006, 13:35:22
Beny 15.07.2006, 11:44:55
14.07.2006, 20:53:10
Ruda 14.07.2006, 18:57:26
1.FcBA 14.07.2006, 13:46:35
Syky Mr. 13.07.2006, 12:30:41
Syky jr. 12.07.2006, 16:49:58
12.07.2006, 15:10:28
Peetee 12.07.2006, 14:06:25
Alamar 12.07.2006, 13:57:53
Xydlo 12.07.2006, 13:35:59
Co sme delali za "vysmech souperi"? nejak si to nemuzu vybavit.
Jiprak 12.07.2006, 12:29:37
Přidat příspěvek
Autor
E-mail
Text příspěvku
10 a ještě 4 = ?

© SPŠC 2001 - 2019 † Design Green Cat Hosted by UNLIMITED s.r.o.