[-] 10/2019 [+]
Po Út St Čt So Ne
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
Narozeniny slaví tento měsíc:

Luděk Palouček (nar. 06.10.1971),
LukᚠSýkora (nar. 01.10.1984),
Eva Vodičková (nar. 05.10.1975),
Petra Cmíralová (nar. 10.10.1984),
Jan Vojtěch (nar. 16.10.1984) a
Bublina (nar. 16.10.2005).


Svátek slaví tento měsíc:

Tereza Mirovičová (15.10.) a
LukᚠSýkora (18.10.).
 [ 1 - 12 / 15 ]    
30.12.2012, autor: Arnie, rubrika: Výkřiky do webu
Komerční hry pro podporu alkoholu

Pijete hodně, ale chcete si u toho i zahrát? Již váš nebaví hrát každý večer Macháčka a jste zvědavi jaké hry vyšpekulovali na západě? Z jedné knihy jsem vybral několik zajímavějších her. Chtěl bych upozornit hlavně na Chlapskou hodinku.

 
01.10.2011, autor: Arnie, rubrika: Zaznamenali jsme
Všechno co jste chtěli vědět o drsňácích, ale báli jste se zeptat

Jsou nudle pro hrdiny lepší než špenát? Proč v každém filmu Arnold Schwarzenegger temně pronese ,,PUI PUI"? Je kostým džina v plavkách dost hrozivý? Proč posilování s činkami nemá smysl a profesionálové posilují výhradně s čajovými konvicemi? Mají koňské steroidy vliv na psychiku a kde se Arnold naučil tak ďábelský smích?

 
10.05.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

V současné době již nelze věřit prohlášením, která neustále znění z hlavních zpráv televizí, a zmatený občan je velmi vděčný za libovolnou radu přinášíme nedocenitelnou pomůcku pro temná období. Časy, kdy to všichni mysleli upřímně již minuly a posluchač je ztracen ve změti nic neříkajících frází. Je tedy potřeba přiblížit i naprosto základní pojmy komunikace v občanské demokracii.

 
02.05.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

Další skandální odhalení týkající se osob nedávné minulosti. Dvoutýdenní zpracovávání přijatých analýz nejspíše dokonce posílilo aktuálnost zjištění. Jaká jsou tajemství prezidenta republiky, čiperné blondýny a usměvavého stínového hráče?

 
26.04.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

Zveřejnění prvních výsledků Žurnalistického útvaru moderní politické analýzy. Základní metodou (tzv. random-random) kladení náhodných otázek a odpovídání náhodnými odpověďmi jsme určili první důležité problémy, bez jejichž vyřešení je politická analýza v České republice neproveditelná. Pro tyto potřeby jsme využili moderní výpočetní techniku a sofistikované algoritmy, s jejichž pochopením jsme se vypořádali podle principů státního sektoru ,,never-do task".

 
22.04.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

Česká politická honorace v poslední době přišla s výukou demokracie v praxi. Skryté intriky již konečně nečekají na odhalení několik let. Běžný občan se i na svém audiovizuálním přijímači dozvídá informace o tajných uskupeních prakticky v reálném čase. Po okurkové sezóně, kdy se komerční televize v hlavním zpravodajském čase zaměřovaly na výuku práce s plochou obrazovkou a recyklaci reportáží o počasí, přišla nová dávka informací.

 
22.07.2010, autor: Arnie, rubrika: Chroustova lokomotiva
Galerie nalezených diplomů + fotogalerie

Již od roku 2002 probíhají začátkem srpna soustředění fotbalového týmu Chroustova lokomotiva v malé a dobře skryté vsi Kynice (mimochodem umístěna strategicky na dohled od středu naší republiky). Od roku 2004 (podle nalezených diplomů) bylo součástí soustředění porovnávání sil s místními v lokálních turnajích. Za naši úspěšnost mluví dva vyhrané a vypité sudy. Minulý rok byl další sud nadosah, ale nepovedlo se nám finále.

 
28.05.2010, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Špatná pamě voličova

V dnešní době, kdy nerozhodnutí voliči zmateně a neorganizovaně pobíhají po ulicích, politici slibují, že doteď  se chovali ošklivě, ale od neděle se změní, má cenu zpomalit a zavzpomínat si. Zítra to bude čtyřleté výročí, kdy se ředitel dnes již rozprášeného ÚOOZ (Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu) Jan Kubice obrátil na poslance se zprávou o prorůstání organizovaného zločinu do státní zprávy.

 
25.09.2009, autor: Arnie, rubrika: Výkřiky do webu
To se nám ten rozpočet pěkně rozjel
  • Stát začal šetřit! Je to samozřejmě důvod k jásání a stojí se na ta čísla kouknout. Ekonomika nám klesá přibližně 5,2% (měřeno postaru podle HDP, než si Sarkozy vydupe měření vlastním socialistickým indexem štěstí) Příští rok se plánují výdaje kolem 1200 miliard korun (přesnější číslo nelze zjistit, i u jednotlivých změn mají různé strany různá čísla). Dnes chválený deficit (162 mld) tak tvoří 13,5% a poslanci oficiálně ušetřili necelých 6% rozpočtu. Má to ovšem jednu velikou vadu, v ČR neexistuje mechanismus na kontrolování státního rozpočtu. Všechna čísla jsou tak celkem imaginární. 
  • Máme nejdražší dálnice v Evropě. Tak nám Eurostat (studie k roku 2007) potvrdil něco, co podle politické reprezentace v ČR vůbec neexistuje a to je předraženost státních zakázek. V Čechách jsou stavby financované ze státního sektoru o 60% dražší, než stavby financované ze soukromých peněz. Pokud by stavební firma měla stejné náklady na státní zakázku, jako na zakázku od soukromého investora (což se dá předpokládat), tak má zisk větší o 37,5% celkového objemu zakázky. Celkem slušný objem korupčních peněz.K tomu snad lze jen dodat, že podle scháleného rozpočtu na rok 2010 dostane ministerstvo dopravy 90,9 mld (tento rok má fungovat se chválenými 66,6 mld). Když je v Čechách krize, tak budeme dálnice stavět ještě rychleji než dříve.
  • Vesele vedle toho působí poslanecká sněmovna a její prominutí ČEZu platit za emisní povolenky. Získali jsme v EU pro naši oblíbenou firmu vyjímku, přestože by zisk šel státu a to plných 70 mld. Vzhledem k moci této firmy je už zbytečné volit do poslanecké sněmovny, ale mohli bychom přímo do ČEZu (nazvaného i "ministerstvem pro vybírání poplatků").
  • Politická zombie žije! Stále nechápu, že Kalousek je stále v politice, ten toho musí na všechny opravdu hodně vědět. V klidu prošel korupčními obviněními, když ho voliči a vlastní strana nechtěli, tak se stal ministrem financí a teď si hraje na vlastní parlamentní stranu. Ten bude mít víc životů, než nejodolnější kočka (a ve sněmovně platí za člověka, který ví velmi dobře počty poslanců před hlasováním).
 
12.09.2009, autor: Arnie, rubrika: Zaznamenali jsme
Visací zámek znovu zasahuje
Punková legenda dobývá další styl

Opravdové zemětřesení na hudební scéně! Visáči jsou unaveni dlouhodobou vládou v jednom hudebním stylu a připravují se na ovládnutí zbytku hudebního světa. Bude album "Hip hop"? Troufnou si na vážnou hudbu? Připravuje se "Visáči na baletu"? Co na to starý Vladimir 518? Debatu rozvířili fundovaní reportéři z včerejších Událostí v kultuře, 11. 9. 2009.

 
28.05.2009, autor: Arnie, rubrika: Chroustova lokomotiva
Co je víc, zelenina nebo brouci?

Jednoho slunného dopoledne se sešla skupinka zkušených fotbalistů (přeci jen, za deset let hraní se člověk něco musí naučit) na malém hřišti na okraji Prahy v Běchovicích. Jedná se o dobrou umělku umístěnou mezi poli na okraji vesnice a díky přesnosti střely v Hanspaulce má člověk jistotu, že se na to pole podívá. O popularitu hřiště se stará velmi aktivní správce, který vše co šlo polepil cedulkami typu "Neopírejte kola o zeď" a "Hadici vracejte na své místo" a rád návštěvníky kontroluje v jejích dodržování. Dokonce i pohyb s načepovaným pivem je zde velmi omezen (do malého okruhu kolem výčepu).

 
17.10.2008, autor: Arnie, rubrika: Chroustova lokomotiva
jak má vypadat fungující PR

Premiéra propagačního sestřihu fotbalových "parádiček" hráčů Chroustovy lokomotivy je tady!

 
 [ 1 - 12 / 15 ]    

© SPŠC 2001 - 2019 † Design Green Cat Hosted by UNLIMITED s.r.o.