[-] 03/2019 [+]
Po Út St Čt So Ne
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Narozeniny slaví tento měsíc:

TomᚠHolinka (nar. 30.03.1973),
Pavel Loukotka (nar. 11.03.1973) a
Adéla Dofková (nar. 13.03.2007).


Svátek slaví tento měsíc:

TomᚠSýkora (07.03.),
TomᚠHolinka (07.03.),
Gabriela Novická (08.03.),
Anežka Krausová (02.03.),
Gabriela Suchánková (08.03.),
Bublina (17.03.) a
Radek Vojtěch (21.03.).
 [ 1 - 12 / 65 ]    
12.01.2012, autor: TomᚠSýkora, rubrika: Postřehy a zamyšlení

Naše IT firma je sice velmi inovativní, ale občas se stane, že jsme v něčem zřejmě pozadu proti státnímu, resp. evropskému zájmu. Ukázalo se to na příkladu mediální gramotnosti, na níž se máme podle nějaké směrnice podílet. Nedá mi to a podělím se s vámi o tento krásný zážitek, který přiměl i vzdělané jednatele naší společnosti přijít se zeptat mě (jako mediálního vzdělance), co že to jako je. No koukněte sami, co přistálo v naší datové schránce:

 
10.05.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

V současné době již nelze věřit prohlášením, která neustále znění z hlavních zpráv televizí, a zmatený občan je velmi vděčný za libovolnou radu přinášíme nedocenitelnou pomůcku pro temná období. Časy, kdy to všichni mysleli upřímně již minuly a posluchač je ztracen ve změti nic neříkajících frází. Je tedy potřeba přiblížit i naprosto základní pojmy komunikace v občanské demokracii.

 
02.05.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

Další skandální odhalení týkající se osob nedávné minulosti. Dvoutýdenní zpracovávání přijatých analýz nejspíše dokonce posílilo aktuálnost zjištění. Jaká jsou tajemství prezidenta republiky, čiperné blondýny a usměvavého stínového hráče?

 
26.04.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

Zveřejnění prvních výsledků Žurnalistického útvaru moderní politické analýzy. Základní metodou (tzv. random-random) kladení náhodných otázek a odpovídání náhodnými odpověďmi jsme určili první důležité problémy, bez jejichž vyřešení je politická analýza v České republice neproveditelná. Pro tyto potřeby jsme využili moderní výpočetní techniku a sofistikované algoritmy, s jejichž pochopením jsme se vypořádali podle principů státního sektoru ,,never-do task".

 
22.04.2011, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Žurnalistický útvar moderní politické analýzy

Česká politická honorace v poslední době přišla s výukou demokracie v praxi. Skryté intriky již konečně nečekají na odhalení několik let. Běžný občan se i na svém audiovizuálním přijímači dozvídá informace o tajných uskupeních prakticky v reálném čase. Po okurkové sezóně, kdy se komerční televize v hlavním zpravodajském čase zaměřovaly na výuku práce s plochou obrazovkou a recyklaci reportáží o počasí, přišla nová dávka informací.

 
28.05.2010, autor: Arnie, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Špatná pamě voličova

V dnešní době, kdy nerozhodnutí voliči zmateně a neorganizovaně pobíhají po ulicích, politici slibují, že doteď  se chovali ošklivě, ale od neděle se změní, má cenu zpomalit a zavzpomínat si. Zítra to bude čtyřleté výročí, kdy se ředitel dnes již rozprášeného ÚOOZ (Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu) Jan Kubice obrátil na poslance se zprávou o prorůstání organizovaného zločinu do státní zprávy.

 
22.01.2010, autor: TomᚠSýkora, rubrika: Postřehy a zamyšlení

Před nedávnem jsem psal článek T-Mobile: Nekonečný příběh smutného zákazníka. Na jeho konec jsem potom připisoval dovětek, že ze strany operátora už šaškárna vyvrcholila. Ale omyl!

 
10.01.2010, autor: TomᚠSýkora, rubrika: Postřehy a zamyšlení
Odborník na robotiku Andrej tentokrát poradí ...

Před vánocemi jsem se rozhodl trochu zvelebit bydlení a pořídit nový nábytek do obýváku. Navštívil jsem IKEA a vybral celkem pěkný kus nábytku. Vybraná sestava pro TV má zadní panely z černého tvrzeného skla. Aby to nebylo fádní, spodní lajnu jsem koupil z bílého tvrzeného skla a zezadu prosvítil ...

 
22.12.2009, autor: TomᚠSýkora, rubrika: Postřehy a zamyšlení

Od pořízení mobilu T-Mobile G1 s jsem měl problémy s doručováním SMS. Několik měsíců, jsem si volal a dopisoval se zákaznickým centrem, abych se po mnoha peripetiích dopracoval ke sdělení, že občasné nedoručování SMS je nikoliv chybou, ale vlastností. Tím komunikace ze strany operátora skončila, tak jsem si dal ještě tu práci varovat zákazníky, kteří snad zvažují s T-Mobile mít něco společného.

 
11.02.2009, autor: TomᚠSýkora, rubrika: Postřehy a zamyšlení

S tou civilizací je to nějaké nahnuté, že? Lidí je čím dál víc, ropy čím dál méně. Za pár let bude dokonce nedostatek vody, tím zřejmě začnou další nové války. Stejně jako o území, protože velké části pevnin zaplaví ocenány vodou z tajících ledovců a někde se musí bydlet, někde se musí pěstovat obilí. To jsou vyhlídky, co?

 
16.01.2009, autor: Petra Sýkorová, rubrika: Postřehy a zamyšlení

Byl takový běžný den. Večer jsme byli s Tomem Doma a ráno bylo opravdu krušné. Nicméně jsem byla domluvena se sségrou na návševě nové neurologie pro jejího nevidomého syna, který se občas sebepoškozuje. Vždy když jdem k nějakému doktorovi tak je v člověku naděje, že by se třeba mohlo něco změnit. Mohlo by být něco jinak... Tahle naděje člověka drží být v pohodě a dává člověku sílu, kterou jinak nemá kde brát.

 
14.01.2009, autor: TomᚠSýkora, rubrika: Postřehy a zamyšlení

Tak jsem podruhé v životě nakupoval v internetovém obchodu DATART.cz. Tentokrát LCD televizi v ceně přes dvacet tisíc. Ano, našel jsem obchody, které měly toto zboží levněji, ale přeci jen - je to takové kupování bez záruky. Mnohdy člověk ani neví, komu posílá peníze, nemá žádnou záruku, že mu něco vůbec dorazí a podobně. V tomhle směru působí DATART svým image více než důvěryhodně, a proto jsem se rozhodl pro nákup zde. A to i přes to, že s mou první objednávkou to nebylo úplně jednoduché. A nebo možná právě proto ...

 
 [ 1 - 12 / 65 ]    

© SPŠC 2001 - 2019 † Design Green Cat Hosted by UNLIMITED s.r.o.